برندسازی شخص

خودتان را برند کنید ( برندسازی شخصی )

جف بزوس مدیر عامل آمازون میگوید : “برند شما همان چیزی است که مردم در نبود شما می گویند.

چرا برای خودمان برند بسازیم ؟

قابل استخدام بودن به مراتب بهتر از استخدام شدن است

بهتر است  به جای آنکه به عنوان شغل فعلی خودتان تکیه کنید پیامی ساده را منتقل کنید و در آن بگویید که به واقع چه کسی هستید و چه کاری را به چه روشی انجام میدهید و برای پیشرفت خود چه برنامه ای دارید ؟ به این کار برندسازی شخصی میگویند.

امروزه وفاداری اهمیت خود را از دست داده است حتی شرکت های نام آشنا و موفق نیز کارمندان پرسابقه و پیشکسوت خود را به راحتی اخراج می کنند آنها صرف نظر از سوابق یا عنوات کارمندانشان برای عملکرد و کارایی او پول میدهند. اگر برای خودت یک برند شخصی مثبت ساخته باشی کارفرما با تو خوش رفتار خواهد بود و دوست دارد تا تو را بیشتر نزد خود نگه دارد به این ترتیب این تو هستی که انتخاب میکنی تا چه زمانی در آنجا بمانی و در صورتی که موسسه دیگری به تو نیاز داشت شرکت فعلی را ترک کنی.

در حالی که وفاداری هر روز کمتر می شود تعهد به انجام درست کارها و وظایف اهمیت زیادی دارد. اگر تو استخدام جایی هستی بهترین شیوه برای حفظ شغل این است که خدمات دسته اولی را ارائه کنی حتی اگر برای خودت کسب و کاری داشته باشی این موضوع بسیار مهم استکافیست مردم تو را به عنوان فروشنده یا تولید کننده ای با کیفیت و ممتاز بشناسند آنوقت هرگز تو را ترک نمیکنند.

شغلی چند فعالیته داشته باشید و بسازید

بسیاری از ستاره های سینما در تبلیغات بازرگانی شرکت میکنند . درآمد شما همیشه باید در حال افزایش باشد برای اینکه این اتفاق رخ بدهد باید خودتان را به مشتری های بیشتری معرفی کنید.

بازاریابی خودتان را ساده تر کنید.

بازاریابی به معنای ایجاد ارتباط با مخاطبان هدف ، یافتن نیازهای آنان و در نهایت توضیح این مطلی است که شما به چه شکلی می توانید آن نیازها را تامین کنید. این کار شامل دسترسی به افراد جدید و افرادی است که قبلا آن ها را می شناسید.

فروش مرحله نهایی روند بازاریابی است

این کار به معنی کمک به مشتریان احتمالی برای تصمیم گیری است . معنی دقیقش این است که با موفقیتیک قرارداد خاص را برده اید. برخی افراد خودشان را در زمانی اشتباه می فروشند شاید آنها را در جلسات و رویداد های اجتماعی دیده باشید همین اتفاق به صورت آنلاین هم رخ میدهد آن ها یک سره از خودشان و موفقیت هایشان در کسب و کار حرف میزنند آنها با آب و تاب در مورد دستاورهایشان می گویند ، جای تعجبی هم ندارد که دیگران دوستی با آنها را رد میکنند یا دست از دنبال کردن آنها بر میدارند

شناخت زمان مناسب برای فروش ، کلید کار است.

بهترین شیوه این است که دیگران تو را به سه روش مختلف در بافت های متفاوت تجربه کرده باشند یا درموردت چیزهایی شنیده باشند یا در موردت مطلبی خوانده باشند و یا تو ملاقاتی رودرو داشته باشند. بهترین اعتبار یا تایید این است که فردی قابل اعتماد شما را به مشتری یا کارفرمای احتمالی معرفی کند. بیشتر افراد ترجیح میدهند با کسانی کار کنند که به آنها اعتماد دارند و آنها را می شناسند.

برگرفته شده ار : کتاب خودتان را برند کنید (برندسازی شخصی) نوشته جان پرکیس و دیوید رویستون لی

۰ دیدگاه برای “برندسازی شخص

  1. اشتراک‌ها: آموزش و مشاوره برند سازی مانی بیزینس | صفحه برند چیست ؟ تعریف برند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *