ضرورت برندسازی

ضرورت برندسازی

ضرورت برند سازی

شاید با خودتان فکر کرده باشید که برند سازی چه ضرورتی دارد ؟ شاید با خودتان بگوید ما اگر مباحث و تکنیک های فروش و تبلیغات را یاد بگیریم و تبلیغات اثر گذاری طراحی بکنیم می توانیم فروش خوبی داشته باشیم پس چرا باید به فکر برندسازی محصولات خودمان باشیم ؟

واضح ترین دلیل برندسازی این است که در دنیای امروزی قرن بیست و یکم با وجود این همه تولید کننده کالا و خدمات در سطح هر کشور و هر منطقه ای و حتی در کل جهان شما شانس خیلی کمی برای دیده شدن و خریداری شدن توسط مشتریان را دارید

به طوز مثال شما اگر یک محصول غذایی تولید میکنید و بخواهید آن را فروشگاه ها و سوپر مارکت ها بفروشید باید با رقبای بزرگ و سرسختی رقابت کنید و مشتریانی که تا به حال از محصولات یک برند دیگر مثل  یک و یک  یا دلپذیر و … استفاده می کرده اند و از محصولاتشان هم راضی بوده اند حالا چرا باید بیایند و محصول شما را که اصلا هیچ شناختی نسبت به آن ندارند بخرند و محصول شما را حتی امتحان کنند؟

شما چگونه می خواهید مشتریان خودتان را وادار و تشویق به خرید محصولات خودتان بکنید ؟ چه چیزی می خواهید به آنها بگویید مثلا بگویید کیفیت محصولات شما از  کیفیت محصولات رقبا بهتر است ! یا اینکه شما محصولتان را با قیمت خیلی کمتری می فروشید و تخفیف ها زیادی برای مشتریان خودتان قایل می شوید ؟

فکر میکنید که با این ترفند ها چند نفر حاضر می شوند تا محصول شما را حتی برای یک بار هم که شده امتحان کنند تا چه رسد به اینکه مشتری دایمی محصولات شما بشوند ؟

متاسفانه امروزه دیگر در این دنیای کنونی این ترفند ها و شگرد ها و نگرش ها و طرز فکر ها در مورد فروش کالا  ها و خدمات منسوخ شده و هیچ اثر ندارد و شما نمی توانید با انجام این ترفندها مشتری ها وادار به خرید محصولات خودتان بکنید

خیلی از کارآفرینان و مدیران و صاحبان کسب و کار ها در کشور ما فکر میکنند که برای راه اندازی یک کسب و کار و تجارت باید حتما کارخانه ای داشته باشند و محصولی را خودشان با هزاران زحمت و مشقت و سخی و تلاش تولید کنند و خیال میکنند که اگر این کار را بکنند مشتریان خودشان به دنبال محصولات آنها می دودند و حاضر میشوند محصولات آنها را به راحتی خریداری کنند در حالی که زهی خیال باطل !!

متاسفانه اینگونه نیست

مشکل امروز اقتصاد کشور ما بحث تولید نیست

امروز مشکل ما این نیست که ما دستگاه و کارخانه و تجهیزات نداریم و نمی توانیم محصولی را تولید کنید

شما به راحتی میتوانید محصولات خودتان را به یک کارخانه تولید کننده دیگر سفارش بدهید تا آنها برای شما آن را تولید کنند حتی در سطح و مقیاس بزرگ تر می توانیی به تولید کنندگان چینی سفارش ساخت محصول خودتان را با نام و علامت انحصاری خودتان بدهید و آنها آن را برای شما تولید میکنند

حالا بعد از تولید محصول شما به اندازه یک انبار بزرگ هزاران نمونه کالا را دارید و آنها را تولید کرده اید ، حالا می خواهید با آنها چکار کنید ؟

 

اصل قضیه این است که حالا چه طور می خواهید محصول خودتان را بفروشید ؟

از کجا می خواهید برای محصولات خودتان مشتری پیدا کنید ؟

چگونه میخواهید با سایر تولید کنندگان بزرگ در صنعت خودتان رقابت کنید  ؟

برای ترقیب مشتریان به خرید مخصولات خودتان چه چیزی می خواهید به آنها بگویید ؟

چه دلیلی بیاورید تا آنها قانع شوند که محصول شما را بخرند ؟

چرا مشتریان و مردم باید محصول شما را بخرند ؟ در حالی که صدها نمونه مشابه از محصول شما با کیفیت بهتر و قیمت خیلی کمتر تولید شده است ؟

شاید روزگاری بود که اوضاع اقتصاد در سطح جهان و کشور ما کمی بهتر بود ، تورم کمتری وجود داشت و مردم قدرت خرید بیشتری داشتند اما حالا چطور ؟

آیا با وجود همه مسایل کوچک و بزرگ اقتصادی در کشور و در فضای کسب و کار و تولید و تجارت آیا مشتری شما توان خرید محصول شما را دارد؟

قطعا با من موافق هستید که امروزه تولید کنندگان زیادی در سطح کشور و حتی جهان هستند که پول و سرمایه بسیار زیادی هم دارند و محصولات بسیار با کیفیت و با قیمت بسیار ارزانی هم تولید میکنند

خوب حالا شما در رقابت با آنها گکار میخواهید انجام بدهید ؟ چه استراتژی را در پیش بگیرید ؟ چگونه تبلیغ کنید و محصول خودتان را بفروشید ؟

فکر میکنید که آیا هیچ شانسی برای رقابت و جلب مشتریان جدید و فروش به آنها دارید ؟

شاید یک شانس داشته باشید !

چه شانسی ؟

پول و سرمایه زیاد !!

اگر بتوانید حداقل به میزان ۲ برابر سرمایه تولید و مواد اولیه تان پول داشته باشید تا تبلیغ بکنید و سرو صدایی بهراه بیندازید شاید شانسی برای فروش به تعدادی از مشتریان را داشته باشید که البته چندان زیاد هم نیست

امروزه در دنیایی زندگی میکنیم که با انواع و اقسام مختلفی از محصولات و خدمات روبرو هستیم که هرکدامشان ویژگی ها و خصوصیات مشترک زیادی دارند به همین علت مشتریان در مواجهه با آنها دچار  نوعی سردرگمی و بلاتکلیفی می شوند و در ایچنین شرایطی افراد مجبور به انتخاب گزینه های کمی هستند مثلا فرض کنید می خواهید یک کنسرو غذایی تهیه کنید و به یکی از فروشگاههای نزدیک منزل خودتان می روید وقتی که به قفسه کنسروجات می رسید با تعداد زیادی از انواع کنسروهای مختلف ایرانی و خارجی مواجه می شوید که قیمت های تقریبا مشابهی هم دارند در اینجا شما باید یکی را انتخاب کنید ، خوب شما چکار میکنید ؟

قطعا محصولی را انتخاب میکنید که نسبت به آن شناخت بیشتری دارید و بیشتر با آن آشنا هستید و ذهنیتی در مورد آن دارید محصولی که احتمالا قبلا از آن استفاده کرده اید و ویژگی ها و خصوصیات مورد نظر شما را از نظر طعم و مزه و کیفیت و لذت بخش بودن داشته است.

حالا سوال این است که این شناخت شما نسبت به این محصول از کجا آمده است و چگونه اینچنین شناختی شکل گرفته است ؟

این کار فقط از طریق برندسازی بوسیله شیوه های تبلیغاتی و برندینگ ایجاد می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود رایگان 3 فصل از کتاب 
اسرار فروش دیجی کالا

لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنید تا لینک دانلود رو براتون بفرستیم.
برای من بفرست
کتاب
close-link

دانلود فایل های هدیه

۷ اشتباه مهلک صاحبان کسب و کارها را بشناسیم؟
لطفا اسم و آدرس ایمیل خودت رو در کادر زیر وارد کنید تا لینک دانلود براتون فرستاده بشه!
بله لطفا برام ارسال کن
>
close-link

دانلود فایل PDF مقاله برند چیست؟

لینک دانلود برای  شما ارسال میشه
فایل رو می خواهم
close-link

دانلود فایل های هدیه

۷ اشتباه مهلک صاحبان کسب و کارها را بشناسیم؟
لطفا اسم و آدرس ایمیل خودت رو در کادر زیر وارد کنید تا لینک دانلود براتون فرستاده بشه!
بله لطفا برام ارسال کن
>
close-link

دانلود فایل های هدیه

چرا بعضی ها راحت می فروشند اما شما نه؟
لطفا اسم و آدرس ایمیل خودت رو در کادر زیر وارد کنید تا لینک دانلود براتون فرستاده بشه!
بله لطفا برام ارسال کن
دوره>
close-link

درخواست ثبت نام در دوره اسطوره‌های برندساز

لطفا نام و تلفن و آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید 
ارسال درخواست
close-link

 هدایای کتاب

لطفا نام و ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید
دریافت هدایای کتاب
close-link