قانون ۱۰ برابر، تفاوت بین موفقیت و شکست

قانون 10 برابر
۰
(۰)

قانون ده برابر، در مورد استفاده از پتانسیل کامل یک فرد است

حتی اگر فردی توانسته باشد برای خودش، شهرتی کسب کند، باز هم نمیتواند بگوید که در حقیقت توانسته کار فوق العاده ای انجام بدهد. دلیل اصلی، آن است که فرد هنوز از پتانسیل کامل خود استفاده نکرده است.
هر فردی به منظور دستیابی به عظمت حقیقی، باید به پتانسیل کامل خود پی ببرد و از آن بهره برداری کند. این جایی است که قرار است قانون ده برابر وارد نمایش شود.

قانون ده برابر، در مورد رؤیای بزرگ داشتن و سخت تلاش کردن است.

این بدان معنی است که اگر فردا بخواهد با استفاده از این قانون موفق شود، باید ده برابر بیشتر از آنچه تلاش کند که فکر می کند امکان انجامش را دارد. مسئله این است که اگر فردی نتواند یکی از دو بخش از قانون ده برابر را رعایت کند، نتیجه آن، یک موفقیت نسبی یا کمبود خواهد بود.
تنظیم هدفی به میزان ده برابر آنچه که یک فرد معتقد است، امکان پذیر است و انجام دادن کارهایی ده برابر بیشتر از آن، تنها راه رسیدن به موفقیت واقعی است.

شما باید قانون ده برابر را به عنوان یک سلطه ذهنی درک کنید. بنابراین، ما هرگز نباید کاری را که دیگران انجام می دهند، انجام دهیم. در عوض، باید از مرز عبور کنیم و کاری را انجام دهیم که بیشتر مردم نمی خواهند انجام دهند (چون آنها می ترسند یا فکر می کنند که نمی توانند انجامش دهند).

یکی از مهم ترین موارد مرتبط با قانون ده برابر این طرز تفکر است؛

«من میتوانم جهان را فتح کنم و این کار را خواهم کرد».

برای مثال، یک فرد باید هدف بالایی را برای خود تنظیم کند و به اندازه کافی باانگیزه باشد. علاوه بر آن، یک فرد نباید چیزهایی را که برای رسیدن به یک هدف خاص ضروری است، دست کم بگیرد (مانند پول، انرژی و غیره).

نکته سوم این است که به جای تمرکز بر رقابت با دیگران، فرد باید بر تسلط بر حوزه کاری خودش و غلبه بر مرزهای خود تمرکز کند. آخرین و احتمالا مهم ترین چیز در هنگام غلبه بر چیزی که به آن تأکید می شود، کاهش ندادن اهداف خواهد بود.

به جای کاهش هدف، فرد باید اقدامات خود را افزایش دهد. این برای قانون ده برابر حیاتی است، چرا که ارتباط نزدیکی با بخش دوم قانون دارد.

قانون ده برابر هرگز فرض نمی کند که مشکل در هدف است. قانون ده برابر نشان می دهد که با تلاش مناسب و پایداری، رسیدن به هر هدفی امکان پذیر است.

موفقیت، باید هدف نهایی همه باشد.

هر فرد، تعریف متفاوتی از موفقیت دارد. به عنوان مثال، زمانی که فرد جوان تر است، موفقیت را در چیزهای ساده تر می بیند. با این وجود، همان طور که افراد مسن تر می شوند، تعریف موفقیت پیچیده تر می شود. با این حال، صرف نظر از معنی کلمه موفقیت، نویسنده بیان می کند که همه ما می توانیم بر سه چیز توافق کنیم. موفقیت مهم است، موفقیت یک وظیفه است و موفقیت چیزی نیست که کم بیاید.
این حقیقت که موفقیت مهم است، به معنای آن است که بدون نیاز پیوسته به رشد، هیچ چیز نمی تواند رشد کند و شرکت ها بهبود نخواهند یافت. در صورتی که نیازی برای رسیدن به موفقیت وجود نداشته باشد، مردم به عنوان شخصیت هایی منحصر به فرد، بهتر نخواهند شد.
بنابراین، موفقیت نباید به حداقل برسد و اهمیت آن را نمی توان به هیچ وجه به حداقل رساند. موفقیت به بهبود اعتماد به نفس و بهبود افراد به طور کلی کمک می کند.
موفقیت یک وظیفه است. این به معنای آن است که موفقیت چیزی نیست که به سادگی اتفاق بیفتد. موفقیت چیزی نیست که با شانس اتفاق بیفتد. مردم با خوش شانسی نمی توانند موفقیت را به دست آورند. این بدان معناست که مردم هرگز نباید منتظر این باشند که موفقیت به خودی خود اتفاق بیفتد. در عوض، آنها باید با مسئولیت و تعهد، به موفقیت نزدیک شوند.

موفقیت، شبیه به پرورش فرزند است.

موفقیت چیزی نیست که کم بیاید. هیچ معیار واقعی برای اندازه گیری نحوه موفق بودن یک نفر وجود ندارد. این بدان معنی است که در طول روز، زمان کافی برای انجام همه چیز وجود دارد. برای شما یک شغل عالی وجود دارد. کسی شما را استخدام خواهد کرد. برای شروع حرکت به سمت
موفقیت، فرد باید طرز تفکر خود را تغییر دهد. به جای آنکه خوانندگان فکر کنند که موفقیت، فقط برای افراد ویژه رزرو شده است، به آنها توصیه می کنیم موفقیت را به عنوان چیزی در نظر بگیرند که در دسترس همگان وجود دارد.

سطح اقدامات لازم

یک فرد به چه میزان از اقدامات برای رسیدن موفقیت نیاز دارد؟

اولین پاسخ به این سؤال این است که راه رسیدن به موفقیت، تناسبی با میانبر ندارد. اگر کسی می خواهد در راهی موفق شود، باید عمل کند. بسیاری از مردم موفق نمی شوند چون سطح اقدامات نادرستی را انتخاب می کنند.

چهار سطح از اقدامات وجود دارند :

سطح اول، انجام ندادن هیچ کاری است.

معنای این اقدام، ساده و صریح است. یعنی هیچ گونه اقداماتی برای یادگیری، ایجاد و دستیابی انجام نشود. چرا مردم کاری نمی کنند؟ دلایل مختلفی برای این مسئله وجود دارد. اولین دلیل این است که زمان و انرژی زیادی صرف عذر و بهانه درست کردن کرده و وضعیت فعلی خود را توجیه می کنند. افرادی که هیچ کاری نمی کند، تنبل هستند. به بیان دیگر، آن ها انرژی و زمان خود را در راهی اشتباه استفاده می کنند.

دومین سطح، عقب نشینی است.

عقب نشینی همچنین به معنای اتخاذ اقدامات در جهت معکوس است. این اقدامات، عمدتا به این دلیل صورت می گیرند که افراد می خواهند از تجربه کردن پیشامدهای منفی فاصله بگیرند، چون معتقدند بعد از اتخاذ یک اقدام خاص، این اتفاقات رخ خواهند داد. این افراد به طور کلی از موفقیت می ترسند. معمولا، این افراد تجربیات بدی دارند و جهت جلوگیری از عبور مجدد از شرایط ناخوشایند مشابه، از انجام هرگونه اقدام بیشتر خودداری می کنند.

سومین سطح، انجام سطوح عادی اقدامات است.

این سطحی است که اکثریت مردم به آن تعلق دارند. این سطح از اقدامات منتج به نتایجی می شود که آن را «زندگی متوسط» می نامند. علاوه بر این، انجام سطوح عملکرد عادی، باعث ایجاد طبقه متوسط می شود.

این طبقه خطرناک ترین سطح است. دلیلش این است که افراد در این سطح فکر می کنند که این سطح بسیار قابل قبول است. افراد در این سطح، فقط یک هدف دارند و آن هم عبارت است از متوسط ماندن.

چهارمین سطح، اتخاذ اقدامات گسترده است.

انجام اقدامات گسترده، چیزی به جز اتخاذ تصمیمات غیرمنطقی نیست. برای موفقیت، شما باید تصمیم های غیرمنطقی بگیرند. اقدامات گسترده منجر به عدم قطعیت و مشکلات می شوند. از طرف دیگر، مشکلات بخش اجتناب ناپذیری از هر کسب و کار هستند. بنابراین، آنها نباید به عنوان
شکست در نظر گرفته شوند. در عوض، باید آنها را به عنوان شانسی برای انجام اقدامات بیشتر جهت حل تمام مشکلات در نظر گرفت. مشکلات، ما را هدایت می کنند تا آنها را حل کنیم. وقتی یک مسئله مشخص را حل می کنیم، چیزی یاد می گیریم.

آماده سازی توسط : علی محمدی دوست

منبع : کتاب قانون ۱۰ برابر نوشته گرنت کاردون

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

تبریک میگم ! اولین نفری هستی که امتیاز می دی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود رایگان 3 فصل از کتاب 
اسرار فروش دیجی کالا

لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنید تا لینک دانلود رو براتون بفرستیم.
برای من بفرست
کتاب
close-link

دانلود فایل PDF مقاله برند چیست؟

لینک دانلود برای  شما ارسال میشه
فایل رو می خواهم
close-link

دانلود فایل های هدیه

۷ اشتباه مهلک صاحبان کسب و کارها را بشناسیم؟
لطفا اسم و آدرس ایمیل خودت رو در کادر زیر وارد کنید تا لینک دانلود براتون فرستاده بشه!
بله لطفا برام ارسال کن
>
close-link

دانلود فایل های هدیه

چرا بعضی ها راحت می فروشند اما شما نه؟
لطفا اسم و آدرس ایمیل خودت رو در کادر زیر وارد کنید تا لینک دانلود براتون فرستاده بشه!
بله لطفا برام ارسال کن
دوره>
close-link

درخواست ثبت نام در دوره اسطوره‌های برندساز

لطفا نام و تلفن و آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید 
ارسال درخواست
close-link

 هدایای کتاب

لطفا نام و ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید
دریافت هدایای کتاب
close-link