درباره علی محمدی دوست

سلام من علی محمدی دوست هستم

من فعلا در شهرستان سیرجان  ( بهشت معادن ایران و پایتخت پسته ایران ) به همراه همسر و فرزندم زندگی میکنم

البته من حدس میزنم که این چیزی نیست که شما به دنبال اون هستید

شاید تعجب کنید و با خودتان بگویید که این آقا وقت من رو تلف میکنه اما اینطور نیست و من ارزش زمان شما را به خوبی درک میکنم

به همین دلیل شما اینجا هستید

من نمی توانم به شما کمک کنم که  یک شبه مانند دیجی کالا فروش میلیاردی داشته باشید

بسیاری از مدیران و صاحبان کسب و کار ها خیلی دوست دارند که بتوانند شبیه دیجی کالا ( این غول صنعت خرده فروشی ایران ) هر روز میلیاردها تومان کالا و محصول بفروشند آنها یک وب سایت سفارش می دهند حتی ظاهر و قالب سایت خودشان را شبیه دیجی کالا طراحی میکنند و محصولات خودشان را در اون قرار می دهند و امیدوارند که روزی بالاخره یک نفر از آنها خرید بکنه.

در ایران بسیار از افراد برای اینکه درآمد و ثروت زیادی کسب کنند به این فکر می افتند که یک کارخانه احداث کنند یا یک کارگاه تولید راه اندازی کنند و به تعداد زیاد بفروشند

بسیاری از مردم هم بر این عقیده هستند که برای کسب درآمد و سود زیاد باید کالاها و محصولات خودشان را به صورت عمده و باتعداد زیاد و با سود کم بفروشند تا بتوانند از فروش زیاد سود خوبی کسب کنند

این افراد شروع به تولید محصولات و کالاهای خودشون می کنند و بعد که تعداد زیادی تولید کردند تازه به فکر فروش اون می افتند
وقتی که شروع به هزینه کردن تبلیغات می کنند و هزینه های زیادی را هم صرف میکنند اما باز هم  نتیجه ای نمی گیرند
بعد از مدتی با ناامیدی و عصبانیت یا مجبور می شوند کسب و کار خودشان یا کارخانه یا کارگاه  تولیدی خودشان را تعطیل بکنند و یا با حداقل ظرفیت تولید ، کار کنند و به کمترین میزان سود قناعت کنند.

وقتی از اونها می پرسید که اوضاع کسب و کار چطوره ؟

از زمین و زمان گله و شکایت می کنند و می گویند: “در اینجا نمی شه کار کرد ! اوضاع اقتصادی ثبات ندارد ! مگر این چینی ها میگذارند ما کار کنیم کلی جنس چینی و بی کیفیت در بازار موجود است  و ما نمی تونیم با آنها رقابت کنیم . این روزها دست زیاد شده  توی هر کاری که وارد بشی کلی دست رقیب هست ، دولت هم که از ما حمایت نمی کند و …”

آیا این حرفها برای شما آشنا نیست ؟

اگر شما هم تا به حال یکی از این کلمات یا جملات را شنیده باشید و یا خودتون گفته باشید پس احتمالا شما هم در فروش محصولات و خدمات خودتون مشکل دارید !!

اگر به دنبال راه آسان هستید من نمیتوانم به شما کمک کنم !!

واقعا مهمه که آنچه را که با شما در میان میگذارم شما به درستی درک کنید و متوجه منظور من بشید.

فکر میکنید که مشکل کار کجاست ؟

اجازه بدهید که من ( علی محمدی دوست ) به شما بگم:

در این جهان انجام درست هر کاری یک سری شرایط و ضوابط و اصول خاص خودش رو داره.

کسب و کار و تجارت هم از این قائده مستثنی نیست !

این قوانین کسب و کار و خرید و فروش در همه جای جهان یکسانه

یعنی مردم ، مشتریان و مصرف کنندگان تقریبا به دلایل کاملا مشابهی خرید میکنند و یا یک کالا و خدمات خاص را انتخاب میکنند حالا اگر شما با این قوانین و این اصول آشنایی نداشته باشید و این اصول و تکنیک ها را در کسب و کار خودتان پیاده سازی نکنید نمی توانید در زندگی و کسب و کار خودتان موفق باشید و به زودی کارخانه ، کارگاه تولیدی و یا حتی فروشگاه شما محکوم به تعطیلی خواهد بود.!

” فروش کار آسانی است البته اگر قوانین و اصول فروش و رفتار مشتریان را به خوبی بدانید و گرنه کار بسیار سختی خواهد بود. “

خیلی از افراد برای فروش محصولات و کالاهای خودشان فقط به فکر فروش امروز و این هفته هستند و اصلا فکر نمی کنند که آیا فردا هم می توانند مثل امروز کالاها و خدمات شان را بفروشند ، به هین خاطر امروز با شیوه های مختلف مثل تخفیف دادن ها ، تبلیغات روزنامه ای ، بیلبوردها ، و … سعی میکنند که محصولات خودشون رو بفروشند اما وقتی فردا یا هفته آینده فرا می رسد می بینند که آن شیوه های قبلی دیگر جواب نمیدهد و رقبای قدرتمند دیگری وارد میدان شده اند که از آنها بسیار پولدارتر و قدرتمندتر هستند و لذا توان رقابت با آنها را ندارند و پس از مدتی مجبور به تعطیلی کسب و کار خود می شوند.

تو هنوز اینجایی ؟ بسیار خوب !

این افراد یک کار مهم را در کسب و کار خودشان انجام نداده اند !!

این انسان ها خودشان ، محصولاتشان و فروشگاهشان را تبدیل به یک برند ماندگار نکرده اند !

در واقع این افراد به فکر فردای خودشان نبوده و نیستند اونها فکر میکنند که اگر امروز بتوانند کالا یا محصولات خودشون رو بفروشند پس احتمالا فردا هم میتوانند اما زهی خیال باطل.

تو این دنیا هیچ چیز ثابت نیست و همه چیز در حال تغییره

اگر نتونید محصول یا کالا یا خدمات خودتان را در ذهن مشتری به عنوان یک برند خوب و قابل اعتماد قرار بدید  هیچ شانسی برای بقا در بازار پر رقابت کسب و کار ایران و حتی جهان نخواهید داشت.

در اینجا مطالبی را به شما می گویم که میتوانید از من انتظار داشته باشید

من در این وب سایت مطالب آموزشی ، استراتژی ها و تاکتیک های عملیاتی که میتوانید برای برند سازی و افزایش فروش محصولات خودتان در طولانی مدت رو  استفاده کنید ، در اختیار شما می گذارم

من یک معلم و مشاور برندسازی هستم . من سعی میکنم مطالبی را به شما آموزش بدهم و در مورد مطالب آن وسواس خاصی دارم که کاملا ساده و یادگیری آنها راحت و آسان باشد

شاید از خودتون بپرسید :

از کجا و چه جوری می تونم بفهمم که مطالب آموزشی شما خوب و بدرد من می خوره ؟!

را حل ساده است. این خیلی خوب و هوشمندانه است که بتونید بعضی از مطالب آموزشی رایگان من ( علی محمدی دوست ) را دریافت بکنید و اونها رو مطالعه کنید و سعی کنید کسب و کار خودتون را با برندهای موفق صنعت خودتون و دیگران مقایسه کنید.

اگر این مطالب را دوست داشتید احتمالا آموزش های من را هم دوست خواهید داشت.

من از سال ۱۳۷۲ با صنعت کامپیوتر و آی تی آشنا شدم و از همان ابتدا علاقه شدیدی به کامپیوتر و هر چیزی که به آن مربوط می شد پیدا کردم این روند ادامه داشت و من در شرکت های معتبر و بزرگی مشغول به کار شدم ، بعد در سال ۱۳۸۱ اولین نرم افزار انبارداری خودم را تولید کردم و توسط یکی از دوستان به یک شرکت معتبر و بزرگ به نام جهاد نصر که پیمانکار معدن بود فروختم و بعد از آن چند نرم افزار دیگر برای آموزش و پرورش و سازمان انتقال خون طراحی کردم . اما هیشه با فروش آنها در تعداد زیاد مشکل داشتم تا اینکه در سال ۱۳۹۰ وارد صنعت بیمه شدم و به طور جدی فروشندگی  و فروش را آموختم و در مدت دو سال توانستم جزء فرشندگان حرفه ای این صنعت شدم ، بعد از آن متوجه شدم که تا زمانی که کار بکنم و بتوانم بفروشم درآمدی خواهم داشت اما اگر فروشی نداشته باشم درآمدی هم نخواهم داشت ، وقتی که فهمیدم که سود و درآمد اصلی حاصل از فروش محصولات نیست بلکه از تکرار فروش همین محصولات به همون مشتریان است زمانی که با این موضوع آشنا شدم  فهمیدم که برای تکرار فروش به مشتریان باید در ذهن اونها جایی داشه باشم و این کار میسر نمی شود مگر با برندسازی.

زمانی که فهمیدم پیدا کردن جایی در ذهن مشتریان  چقدر مهمه و اگر بتونم جایی در ذهن و فکر اونها برای خودم و محصولاتم ایجاد کنم لازم نیست تلاش زیادی برای پیدا کردن مشتریان جدید به خرج بدهم و کار فروش محصولات من بسیار آسانتر و راحت تر خواهد بود

به هر حال شروع به یادگیری . مطالعه در زمینه بازاریابی و فروش و بعدش هم برندسازی کردم ، هر کتاب و مطلب آموزشی که در این زمینه بود را مطالعه کردم ، دوره های آموزشی افراد مشهور خارجی مثل Drew Boyd ، Brad Batesole  و خیلی افراد دیگر را تهیه کردم و آن ها را با دقت دیدم و دستورالعمل هایشان را یادداشت کردم.

در اینجا چیزی هست که به طور خاص به شما کمک میکند !

اگر می خواهید در این دنیای پر از رقابت امروز دوام بیارید و بتونید نسبت به رقبای خودتان محصولات و خدمات خودتون رو راحت تر و آسون تر به مشتریان بفروشید ، اولین اصل این است که ” مردم را دوست داشته باشید قبل از اینکه سعی کنید چیزی را به آنها بفروشید “

با این طرز تفکر میتوانید به راحتی خودتون و محصولات تون رو تبدیل به یک برند خوش نام و معتبر کنید طوری که دیگه هرگز هیچ وقت نگران فروش محصولات خودتون نباشید و نگرانی از بابت رقبای خودتون نداشته باشید.

علی محمدی دوست

 

برای شروع

لطفا به صفحه اصلی وب سایت من برید و وارد بخش مقالات سایت بشید و مطالب آموزشی رایگان من رو مطالعه کنید اگر اونها را دوست داشتید و از آنها خوشتون اومد در قسمت عضویت سایت ثبت نام کنید

این کار کاملا رایگان و مجانیه است.

خیلی ساده است ، این طور نیست !

ممنون از اینکه این صفحه را خوندید و زمان با ارزش خودتون رو برای مطالعه این صفحه اختصاص دادید.