چگونه می توان از ارزش های برند برای جلب اعتماد و تعهد جدایی ناپذیر مشتری استفاده کرد؟

چگونه می توان از ارزش های برند برای جلب اعتماد و تعهد جدایی ناپذیر مشتری استفاده کرد؟

وقتی که شما از ارزش های خودتان آگاه هستید تصمیم گیری برای شما کار سختی نیست – این جمله که یک بار توسط روی دیزنی بیان شد مهمترین عملکرد ارزش های تجاری را به طور برجسته ای نشان میدهد، که متأسفانه بسیاری از مدیران و صاحبان مشاغل آن را فراموش کرده اند. هنگامی که صاحبان مشاغل شروع به فکر کردن در مورد ارزش ها می کنند ، آنها معمولاً با اکراه ،  تحت فشار مشاوران ، مدیران بازاریابی و رقبا ، این کار را انجام می دهند. آنها درک نمی کنند که ارزش های مارک یک اصطلاح بازاریابی سطحی نیست ، بلکه مهم موفقیت برند است.

جامعه تجارت تقریباً بیست سال پیش ، هنگامی که استیو جابز قدرت عظیم ارزشها را در هدایت آگاهی و وفاداری مشتریان به برند تشخیص داد ، توجه خود را به ارزش های برند معطوف کرد. در گفتار معروف استیو جابز، با اشاره به بازگشت وی به اپل ، جابز اهمیت مشترک بین رسالت شرکت و ارزش های تجاری را ترسیم می کند. جابز علاوه بر تأکید بر معنای ارزشها برای مشتریان ، دو سؤالی را که با آنها شروع کرد برای بازگرداندن شرکت به ریشه خود نیز به بیان میکند:

 

اپل کیست؟

اپل برای چیست؟

 

بنابراین چگونه می توان به ایجاد ارزش های معنادار برند اشاره کرد؟

بیایید ابتدا بفهمیم که ارزش های برند چیست.؟

ارزش های برند چیست؟

ما به عنوان انسان ، همه ارزشهایی داریم که ما را در زندگی راهنمایی می کند. ما از زمان کودکی ارزشهای خود را به دست می آوریم. با یادگیری ، ارزشها همچنین می توانند تغییر کنند ، چیزهای جدیدی را تجربه می کنیم و با فرهنگ ها و افراد مختلف روبرو شویم یک تحقیق بزرگ در مورد ارزشهای شخصی وجود دارد ، اما همه آنها را می توان به شرح زیر خلاصه کرد:

 

1 – ارزش ها جزئی از اعتقاد ما هستند، آنها عواطف را نشان می دهند ، نه ایده ها

۲ – ارزش ها همیشه به اهداف انگیزشی وابسته هستند ، به این معنی که آنها الهام بخش عمل هستند

۳ – ارزش ها مشخص نیستند. آنها نمایانگر درک عمومی از اقدامات و موقعیت ها هستند

۴ – ارزشها معیارها و نشانگرهایی هستند که مردم برای جستجو در جهان اطراف از آنها استفاده می کنند

۵ – ارزش ها برابر نیستند سلسله مراتب ارزش ها وجود دارد واین سلسله مراتب مردم را از یکدیگر متمایز می کند

 

ارزش های برند هیچ تفاوتی با ارزش های انسانی ندارند. آنها شما را راهنمایی می کنند که شما چه کاری را انجام خواهید داد و به عنوان یک برند چه کارهایی را انجام نخواهید داد. ارزش های برند ستونی هستند که مارک تجاری حتی قبل از اینکه محصول یا خدمات داشته باشید بر روی آن ساخته می شوند. درست مانند ارزش های شخصی ، ارزش های تجاری می توانند به دست آمده و تغییر یابند ، اما برای داشتن قدرت واقعی باید آنها را تمرین کرد.

 

چرا ارزش های برند مهم هستند؟

اولا ارزش های تجاری عملکردهای مختلفی دارند. اول از همه ، آنها رفتارهای قابل قبول و غیرقابل قبول را تعریف می کنند. ارزش های برند به مارک ها کمک می کند تا در یک محیط بسیار متنوع و اجتماعی فعالیت کنند ، جایی که موفقیت به این بستگی دارد که شما به عنوان یک برند درک کرده اید و آن را پذیرفته اید.

ثانیا ، ارزشهای برند تجاری تصمیم گیری را در سازمان راهنمایی می کنند. زیبایی داشتن ارزش های تجاری این است که شما را از بی تفاوتی نسبت به مشتری دور نگه می دارد وشما به عنوان یک کارآفرین با هوش با تمام تمرکز به چشم انداز و اهداف خودتان توجه میکند . ارزشهای برند قدرت محدود کردن و گسترش دید شما در همان زمان را دارند. شما با ارزش های خود محدود شده اید ، اما ارز های برندتصمیم گیری را برای شما سریع ترین و اثربخش تر می کنند، و این باعث می شود شما سریعتر به سمت اهداف خود بروید.

سوما، ارزش های برند مشتریان را در سطحی عمیق تر به سمت خود برند جذب می کنند. ارزش برندبه جای ایجاد یک اتصال سطحی ، عشق را در قلب مشتریان ایجاد میکند. باز هم ، به تعبیر ساده انسانی در مورد آن فکر کنید. ما بر اساس نگاه ها و رفتارهای سطحی دیگران را به خود جذب می کنیم ، اما عاشق کسی هستیم که عمیقا دوستش داریم و ارزهای اون با ارزش های ما یکی هستند.

 

عشق به عنوان یک احساسات انسانی ناشی از میل به بخشیدن است .اما ما فقط هنگام تحقق این دو شرط احساس اجبار می کنیم:

هنگامی که ما به کسی احترام می گذاریم ، و

وقتی احساس امنیت می کنیم ، به عبارت دیگر ، وقتی هدف اصلی و ارزشهای ما نقض نشود.

در سطح عاطفی و احساسی ، مشتریان به سمت مارک هایی کشیده می شوند که ویژگی ها و مزایای خاصی را وعده می دهند ، با این وجود مشتریان هرگز براساس نیاز و خواسته خودشان عمل نمی کنند مگر اینکه احساس امنیت کامل کنند. در همین راستا ، ارزش های برند به مشتریان می گویند که با نشان دادن نام برند و تراز کردن ارزش های شخصی ، می توان با خیال راحت و آسوده خاطر خریدکرد. اینگونه عشق شکل می گیرد و همانطور که احتمالاً حدس زده اید ، عشق فراتر از خریدهای یک بار است – و عشق به برند خریدهای مکرر را تضمین می کند.

 

اجزاء عشق

 

 

آگاه بودن از تصویر بزرگ: ارزش های برند در قاب هویت برند

این مطلب خیلی مهم است که بخاطر داشته باشید که ارزشهای برند بخشی از هویت برند هستند. هویت برند یک اصطلاح چتر فراگیر است ، که شامل یک داستان برند ، رسالت ، ارزش ها ، هدف ، موقعیت یابی ، صدا ، نگاه و احساس است. ارزشهای برند به همراه هدف ، دنیای داخلی برند را شکل می دهند ، در حالی که یک داستان ، رسالت و موقعیت یابی برند ، ارتباط این برند با دنیای خارج را مشخص می کند.

 

نمی توانید انتظار داشته باشید که ارزشهای برند به تنهایی موفقیت شما را به همراه داشته باشند. ارزش های برند نام تجاری بخش مهمی از یک معادله پیچیده است ، یعنی مجموعه ای از چندین بخش. این امر هنگامی که به گزارش گروه هاواس مدیا ، مارکهای معنی دار ، نگاه می کنید ، کاملاً منطقی است. در این گزارش اصطلاح “معنی دار” از طریق ۵۲ ویژگی مختلف تعریف شده است ، که نشان می دهد مشتریان به مارک های مختلف در ابعاد مختلف فکر می کنند ، از جمله مزایای عملکردی ، پایبندی به هنجارهای اجتماعی و امکان ایجاد ارتباط عاطفی. ساختن یک هویت نام تجاری با دقت فکر ، که در آن هر قطعه عمق و رنگ به تصویر می افزاید ، بنابراین یک کار ضروری برای هر مدیر کسب و کار و هر صاحب شغلی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *